iPSB Internetowy Polski Słownik Biograficzny http://www.ipsb.nina.gov.pl/ pl Narodowy Instytut Audiowizualny Sat, 24 Feb 2018 07:16:03 +0100 CMS Moebius <![CDATA[ Aniela Starzewska z Noskowskich ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/aniela-starzewska-z-noskowskich Fri, 23 Feb 2018 12:25:21 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/aniela-starzewska-z-noskowskich ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Aleksandra Potocka ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/aleksandra-potocka Fri, 23 Feb 2018 12:24:26 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/aleksandra-potocka ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Jadwiga Sikorska ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jadwiga-sikorska Fri, 23 Feb 2018 12:23:38 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jadwiga-sikorska ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Helena Maria Franciszka Strażyńska ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/helena-maria-franciszka-strazynska Fri, 23 Feb 2018 12:22:47 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/helena-maria-franciszka-strazynska ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Juliana Domicella Marcjanna Sikorska z Rostalskich ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/juliana-domicella-marcjanna-sikorska-z-rostalskich Fri, 23 Feb 2018 12:21:09 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/juliana-domicella-marcjanna-sikorska-z-rostalskich ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Salomea Kruszelnicka (Krusceniski, Kruscenisky, po mężu Riccioni) ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/salomea-kruszelnicka-krusceniski-kruscenisky-po-mezu-riccioni Fri, 23 Feb 2018 12:17:52 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/salomea-kruszelnicka-krusceniski-kruscenisky-po-mezu-riccioni ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Grażyna Bacewicz ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/grazyna-bacewicz-kompozytor-wiesz Fri, 23 Feb 2018 12:14:55 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/grazyna-bacewicz-kompozytor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Jadwiga Stanisława Mrozowska (Toeplitz-Mrozowska) ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jadwiga-stanislawa-mrozowska-toeplitz-mrozowska Fri, 23 Feb 2018 12:11:28 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jadwiga-stanislawa-mrozowska-toeplitz-mrozowska ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Nina Andrycz ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/nina-andrycz Fri, 23 Feb 2018 12:10:41 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/nina-andrycz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Franciszek Gągor ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/franciszek-gagor-general-szef-sztabu-wiesz Fri, 23 Feb 2018 12:08:50 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/franciszek-gagor-general-szef-sztabu-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Maria Julia Rogowska-Gajduczeni ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/maria-julia-rogowska-gajduczeni Fri, 23 Feb 2018 12:08:02 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/maria-julia-rogowska-gajduczeni ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Xymena Zaniewska-Chwedczuk ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/xymena-zaniewska-chwedczuk-wiesz Fri, 23 Feb 2018 12:07:01 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/xymena-zaniewska-chwedczuk-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Dagny Przybyszewska ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/dagny-przybyszewska Fri, 23 Feb 2018 12:04:17 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/dagny-przybyszewska ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Józefa Anna Struś ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jozefa-anna-strus Fri, 23 Feb 2018 12:02:29 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jozefa-anna-strus ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Stefania Ernestyna Stipal ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/stefania-ernestyna-stipal Fri, 23 Feb 2018 12:01:52 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/stefania-ernestyna-stipal ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Maria Steckiewicz ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/maria-steckiewicz Fri, 23 Feb 2018 12:01:03 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/maria-steckiewicz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Anna Smoleńska ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/anna-smolenska Fri, 23 Feb 2018 11:59:44 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/anna-smolenska ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Maria Teresa Dogrumowa ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/maria-teresa-dogrumowa Fri, 23 Feb 2018 11:56:08 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/maria-teresa-dogrumowa ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Zofia Solarzowa ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/zofia-solarzowa Fri, 23 Feb 2018 11:54:54 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/zofia-solarzowa ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Konstancja Staniszewska z Łozińskich ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/konstancja-staniszewska-z-lozinskich Fri, 23 Feb 2018 11:53:51 +0100 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/konstancja-staniszewska-z-lozinskich ipsb@ipsb.nina.gov.pl