iPSB Internetowy Polski Słownik Biograficzny http://www.ipsb.nina.gov.pl/ pl Narodowy Instytut Audiowizualny Tue, 25 Jul 2017 22:40:04 +0200 CMS Moebius <![CDATA[ Franciszek Kądziołka ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/franciszek-kadziolka-operator-wiesz Tue, 25 Jul 2017 17:26:17 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/franciszek-kadziolka-operator-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Jerzy Kawalerowicz ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jerzy-kawalerowicz-rezyser-wiesz Tue, 25 Jul 2017 16:44:48 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jerzy-kawalerowicz-rezyser-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Jerzy Kamas ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jerzy-kamas-aktor-wiesz Tue, 25 Jul 2017 16:17:28 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jerzy-kamas-aktor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Mieczysław Kalenik ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/mieczyslaw-kalenik-aktor-wiesz Tue, 25 Jul 2017 15:53:58 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/mieczyslaw-kalenik-aktor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Zbigniew Józefowicz ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/zbigniew-jozefowicz-aktor-wiesz Tue, 25 Jul 2017 15:36:14 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/zbigniew-jozefowicz-aktor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Stanisław Jasiukiewicz ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/stanislaw-jasiukiewicz-aktor-wiesz Tue, 25 Jul 2017 15:12:11 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/stanislaw-jasiukiewicz-aktor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Anna (także Hanna) Krystyna Jaraczówna (Jaracz, po mężu Górkiewicz) ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/anna-takze-hanna-krystyna-jaraczowna-jaracz-po-mezu-gorkiewicz-aktorka-wiesz Tue, 25 Jul 2017 14:52:56 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/anna-takze-hanna-krystyna-jaraczowna-jaracz-po-mezu-gorkiewicz-aktorka-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Tadeusz Janczar (właściwie Musiał) ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/tadeusz-janczar-aktor-wiesz Tue, 25 Jul 2017 14:27:57 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/tadeusz-janczar-aktor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Wanda Jakubowska ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wanda-jakubowska-rezyser-wiesz Tue, 25 Jul 2017 14:20:41 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wanda-jakubowska-rezyser-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Mariusz Dmochowski ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/mariusz-dmochowski Tue, 25 Jul 2017 11:45:42 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/mariusz-dmochowski ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Teresa Iżewska ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/teresa-izewska-aktorka-wiesz Tue, 25 Jul 2017 11:35:16 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/teresa-izewska-aktorka-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Zygmunt Hübner ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/zygmunt-hbner-rezyser-aktor-wiesz Tue, 25 Jul 2017 11:27:35 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/zygmunt-hbner-rezyser-aktor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Jan Himilsbach ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jan-himilsbach-aktor-wiesz Mon, 24 Jul 2017 15:46:35 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jan-himilsbach-aktor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Wojciech Jerzy Has ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wojciech-jerzy-has-rezyser-wiesz Mon, 24 Jul 2017 14:48:20 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wojciech-jerzy-has-rezyser-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Władysław Hańcza (właściwie Tosik) ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wladyslaw-hancza-wlasciwie-tosik-aktor-wiesz Mon, 24 Jul 2017 14:29:42 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wladyslaw-hancza-wlasciwie-tosik-aktor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Adam Stanisław Hanuszkiewicz ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/adam-stanislaw-hanuszkiewicz-aktor-rezyser-wiesz Mon, 24 Jul 2017 13:06:02 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/adam-stanislaw-hanuszkiewicz-aktor-rezyser-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Ryszarda Hanin (Hanin-Pasternak) ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/ryszarda-hanin-hanin-pasternak-aktorka-wiesz Mon, 24 Jul 2017 12:45:11 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/ryszarda-hanin-hanin-pasternak-aktorka-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Antonina Gordon-Górecka ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/antonina-gordon-gorecka-aktorka-wiesz Mon, 24 Jul 2017 12:27:43 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/antonina-gordon-gorecka-aktorka-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Wieńczysław Gliński ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wienczyslaw-glinski-aktor-wiesz Mon, 24 Jul 2017 12:05:48 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/wienczyslaw-glinski-aktor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl <![CDATA[ Aleksander Fogiel ]]> http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/aleksander-fogiel-aktor-wiesz Mon, 24 Jul 2017 11:14:07 +0200 http://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/aleksander-fogiel-aktor-wiesz ipsb@ipsb.nina.gov.pl