INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu

Feliks Erlicki  

 
 
brak danych - 1883
Biogram został opublikowany w 1948 r. w VI tomie Polskiego Słownika Biograficznego.

 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Erlicki Feliks († 1883), syn Józefa. Zajmował kolejno stanowiska: sekretarza Instytutu Gospodarstwa Wiejskiego i Leśnictwa w Marymoncie od r. 1840 do 1862, następnie sekretarza Rady i Zarządu Instytutu Politechnicznego i Rolniczo-Leśnego w Puławach od 1862 do 1869, wreszcie buchaltera Instytutu Gospodarstwa Wiejskiego i Leśnictwa w Puławach od 1869 do co najmniej 1876. Opracował i wydał własnym nakładem Rys historyczny instytutów rolniczo-leśnych w Królestwie Polskim (W. 1877). Dzieło to w chwili obecnej wobec zniszczenia akt Instytutu posiada znaczenie źródła. Wśród zamieszczonych w nim podobizn znajdujemy na str. 167 mały portrecik autora. Zmarł 17 IV 1883.

 

Bibliografia – poza wymienionym wyżej dziełem »Biblioteka Warszawska« 1883, II, 331.

Tadeusz Manteuffel

 

 
 

Powiązane artykuły

 

Księstwo Warszawskie

Po pokonaniu – w grudniu 1805 roku – armii austriacko-rosyjskiej pod Austerlitz (Sławkowo na Morawach) cesarz Napoleon I zawarł pośpiesznie pokój z Austrią, rezygnując z kontynuowania......
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
 

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Józef Ignacy Kraszewski

1812-07-28 - 1887-03-19
pisarz
 

Lucjan Antoni Rydel

1870-05-17 - 1918-04-08
poeta
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.