INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu

Henryk Aschenbrenner  

 
 
I poł. XIX w. - II poł. XIX w.
Biogram został opublikowany w 1935 r. w I tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Aschenbrenner Henryk, rysownik i litograf, żyjący około połowy XIX w. w Warszawie. Pracował w zakładzie litograficznym A. Pecq i Sp., przejętym następnie przez A. Dzwonkowskiego i Sp. Rysował wiele portretów współczesnych. Z litografij jego bardziej znane: T. Lenartowicz (1857), Schiller (1859), Arcyb. M. Fijałkowski (1861), Andrzej hr. Zamoyski (1862), J. I. Kraszewski (1862). Pozatem wiele prac jego w wydawnictwach: »Arcybiskupi Gnieźnieńscy« W. Baranowskiego (W. 1857), »Hetmani Polscy – Wizerunki zebr. i rys. przez W. Gersona« (W. 1860), »Królowie Polscy« Al. Lessera (2 wyd.).

 

Lewestam L., Litografje warszawskie 1818–1870, W. 1931; Thieme-Becker.

Mieczysław Treter

 
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.