INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu

Wojciech Jacek Ciechanowski  

 
 
Biogram został opublikowany w 1938 r. w IV tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Ciechanowski Wojciech Jacek Jan (ok. 1680–1721), doktor filoz. Uniw. krakowskiego (promocja w r. 1713), był seniorem krakowskiej szkoły WW. Świętych, potem ok. 1715 profesorem matematyki i gramatyki w Akademii w Poznaniu, od r. 1716–1721 profesorem retoryki i poetyki i dyrektorem Akademii w Chełmnie na Pomorzu. Wydawał w Poznaniu i Toruniu polskie kalendarze (1715–18), i ogłosił dramat szkolny o Aleksandrze Wielkim, grany w Chełmnie w r. 1720, a po łacinie kilka broszur (o św. Wincentym a Paulo, Tomaszu z Akwinu).

 

»Athleta catholicae fidei…«, Posnaniae 1715; »Crudum ferculum…, Thorunii 1720; »Lilium virtutum…« ibid. 1720. – Egz. w Bibl. Jag., Ossol., Warsz. Uniw., Racz.; Estr., Bibliogr. XIV 272, 273; Łukaszewicz, Historia szkół, III 390; Maczkowski, Statuta.       

Red.

 
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
 

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Jan Andrzej Morsztyn (Morstin)

1621-06-24 - 1693-01-08
poeta
 
więcej  

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

 

Tomasz Bellotti (II)

przed 1710 - 1786-07-18
architekt
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.