Rejestracja spektaklu teatralnego dokonana przez Telewizję Polską 24.11.1969 roku i opublikowana na stronie Ninateka.pl. 

Spektakl jest rekonstrukcją procesu trwającego od 20 listopada 1945 roku do 1 października roku 1946, wytoczonego przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze. Rozpoczyna się on rozmową Andrzeja Łapickiego z prawdziwym świadkiem tego procesu - Karolem Małcużyńskim, który objaśnia jak udało mu się uzyskać przepustkę na proces, kto brał w nim udział, jak byli usadzeni obrońcy. Następnie rozpoczyna się Proces Norymberski podczas, którego dwunastu oskarżonych skazano na karę śmierci. W przedstawieniu występuje również narrator, który komentuje przebieg wydarzenia na bieżąco.  Spektakl powstał w oparciu o książki: „Przed Trybunałem Świata" T. Cypriana i J. Sawickiego oraz „Norymberski Epilog" A. Połtoraka w tłum. J.Gonczarskiego. 

Występują Aleksander Sewruk, Andrzej Łapicki, Stanisław Jasiukiewicz,Zdzisław Mrożewski, Jan Jan Englert Englert, Janusz Zakrzeński, Mieczysław Pawlikowski, Henryk Borowski,Ryszard Pietruski, Henryk Bąk,Tadeusz Białoszyński, Karolina Lubieńska, Jadwiga Barańska,Czesław Byszewski, Tadeusz Cygler, Józef Fryźlewicz,Aleksander Gąssowski, Teodor Gendera, Edward Szupelak Gliński, Mieczysław Kalenik, Józef Kondrat, Zbigniew Koczanowicz,Stanisław Jan Milski, Adam Mularczyk, Zygmunt Maciejewski,Ryszard Markowski, Aleksander Michałowski, Jan Orsza, Leon Pietraszkiewicz, Ryszard Pikulski,Michał Pluciński, Andrzej Szczepkowski, Czesław Strzelecki, Andrzej Szenajch,Zbigniew Stawarz, Andrzej Siedlecki, Ryszard Urbanowicz,Mieczysław Voit, Kazimierz Wilamowski, Janusz Ziejewski

Reżyseria Jerzy Antczak, reżyseria rejestracji Joanna Wiśniewska, scenariusz Jerzy Antczak, scenografia Jerzy Masłowski