Program wyprodukowany w 2009 roku wspólnie przez Narodowy Instytut Audiowizualny i Telewizję Polską. Opublikowany na stronie Ninateka.pl.

Kwestionariusz kultury jest to cykl w którym osoby publiczne – artyści, pisarze, filozofowie, poeci, muzycy odpowiadają na pytania dotyczące zagadnień egzystencjalnych. W tym odcinku na 40 pytań odpowiada Wojciech Młynarski, poeta, wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, tłumacz.
 

Wojciech Młynarski (1941–2017) w pełni zasłużenie nazywany jest mistrzem polskiej piosenki. Jesteśmy na wczasachW Polskę idziemy czy W co się bawić zyskały już status evergreenów, a jego przenikliwe i pełne inteligentnego humoru teksty, często określane jako śpiewane felietony, na trwałe weszły do kanonu polskiej piosenki. Młynarski urodził się i studiował w Warszawie. Kiedy w 1962 roku kończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, miał już na swoim koncie debiut sceniczny:  występował w kabarecie i teatrze studenckiego klubu Hybrydy. Jako autor i kompozytor zadebiutował w 1963 roku, a już kolejnego lata odebrał Główną Nagrodę na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Potem przyszły kolejne sukcesy: współpraca z cieszącym  się ogromną popularnością kabaretem Dudek, tytułowe piosenki do seriali Wojna domowaStawka większa niż życie, a także  nagrody na festiwalach piosenki. Sam mówi o sobie przekornie tekściarz-rzemieślnik. Pisze piosenki, libretta operowe i musicalowe, jest autorem 16 autorskich albumów płytowych oraz wielu znakomitych tłumaczeń przybliżających twórczość m.in. Jacquesa Brela i Włodzimierza Wysockiego. Teksty oraz przekłady jego autorstwa ukazały się w 2007 roku w książce Moje ulubione drzewo czyli Młynarski obowiązkowo. Jest uznany za jednego z najważniejszych twórców kultywujących formę piosenki poetyckiej. Wojciech Młynarski został uhonorowany m.in. Nagrodą Złotego Berła i odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.