INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 

FAQ

W biogramie widzę błąd i wiem jak go poprawić. Co należy zrobić?

Przede wszystkim dziękujemy za zwrócenie naszej uwagi na nieścisłość. Dbanie o najlepszą możliwą precyzję biogramów jest dla nas kluczowe.
Aby wprowadzić zmianę do biogramu niezbędne jest przejście przez procedurę weryfikacyjną przeprowadzaną przez redakcję IH PAN, która wydaje Polski Słownik Biograficzny w wersji papierowej. Przejście przez tę procedurę zapewnia również, że zostanie ona uwzględniona w wersji drukowanej (zostanie dodana do erraty).
Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego tutaj: Formularz kontaktowy. W treści wiadomości prosimy o podanie w sposób maksymalnie precyzyjny informacji nt. korekty oraz o podanie adresu kontaktowego do siebie. Wskazane jest podanie numeru telefonu.
Taki komplet informacji przekazujemy do redakcji Instytut Historii PAN w Krakowie. Niebawem w tej sprawie skontaktuje się z Państwem pracownik naukowy, który zajmuje się weryfikacją treści biogramów.
Po weryfikacji przeprowadzonej przez redakcję IH PAN w Krakowie - wydawcy Polskiego Słownika Biograficznego - stosowna korekta jest nanoszona zarówno w wersji drukowanej jak i dostępnej w internecie.
Jeszcze raz dziękujemy za pomoc.
 
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.