INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu

Jan Daniel Arnold  

 
 
1671 - 1709-10-13
 
Biogram został opublikowany w 1935 r. w I tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Arnold Jan Daniel (1671–1709), lekarz. Studjował od 1690 we Frankfurcie n. O., otrzymał doktorat med. w Lejdzie 1694 na podstawie rozprawy De acido peccante. W 1695 powrócił do rodzinnego Leszna, wkrótce potem został lekarzem późniejszego króla Leszczyńskiego. Tylko na krótki czas wojennych zniszczeń (1707) opuścił Leszno. Powróciwszy tu, przebył okres dżumy jako lekarz i padł jej ofiarą 13 X 1709.

 

Arnold J. Ch., Physiker zu Lissa nach Jonstons Tode, Warschau 1821, 15–18.

Tadeusz Bilikiewicz

 
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.