INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu
 Andrzej Galle      Kolumna Zygmunta w Warszawie - litografia - Beyer, Karol (1818-1877). Autor wzoru - w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie - sygn.: G.57715/II - źródło kopii cyfrowej: POLONA.pl - koloryzacja: iPSB.

Andrzej Galle  

 
 
brak danych - XVII w.
Biogram został opublikowany w latach 1948-1958 w VII tomie Polskiego Słownika Biograficznego.

  

 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Galle Andrzej, budowniczy warszawski z XVII wieku, Toskańczyk. Pod jego »kierunkiem i według planu tudzież rysunku« była ustawiona kolumna Zygmunta w Warszawie, jak miał informować jej akt fundacyjny, odnaleziony w r. 1810 w fundamentach odnawianej kolumny. Próba (Witolda Kieszkowskiego) zidentyfikowania G-go z Andrzejem Galonem (Gałanowiczem), Włochem, pochodzącym z »Sioci«, występującym w pocz. XVII w. w Lublinie, nie wydaje się przekonywująca: G. nie występuje w aktach warszawskich tego czasu.

 

Sobieszczański F. M., Wiadomości historyczne o sztukach pięknych w dawnej Polsce, W. 1849, t. II, 394; Łoza; Riabinin J., Murarze, malarze, rzeźbiarze lubelscy w XVII w., »Biul. Hist. Sztuki i Kultury« I (1932) s. 78; Szewczyk R., Ludność Lublina 1583–1650, Lublin 1947, s. 47–8.

Stanisław Herbst

 
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
 

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Jan Wężyk

1575 - 1638-05-27
prymas Polski
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.