INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu

Antoni Barański  

 
 
1850-01-01 - 1915-01-26
 
Biogram został opublikowany w 1935 r. w I tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Barański Antoni († 1915), urodzony w Lisku w Małopolsce w r. 1850, odbył studja lekarskie w Wiedniu i uzyskał tamże w r. 1874 dyplom doktora wszech nauk lekarskich. Z chwilą wybuchu wojny rosyjsko-tureckiej zaciągnął się do armji tureckiej. Od r. 1876–1879 odbył w wiedeńskiej Szkole Weterynaryjnej studja, a uzyskawszy dyplom lekarza-weterynarza, objął na wydziale lek. U. J. w Krakowie jako docent »rzadowy« wykłady policji weterynaryjnej, które wygłaszał od r. 1880–1881, poczem mianowano go zwyczajnym profesorem w lwowskiej Szkole Weterynarji. Katedrę tę zajmował od r. 1881–1906. Ogłosił szereg prac z zakresu weterynarji i policji weterynaryjnej, z których najważniejsze są: Vieh- u. Fleischbeschau (Lipsk 1882 i II wyd. tamże 1897), Handbuch sämmtlicher Veterinärgesetze u. Verordnungen (Wiedeń 1884), Chów koni itd. (Lw.), Podręcznik weterynarji (Lw.).

 

Wiadomości zaczerpnięte z Akad. Weter. we Lwowie i z zakładu weter. U. J. w Krakowie; Kronika U. J., Kr. 1887.

Leon Wachholz

 
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.