INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu

Kazimierz Wincenty Chrzanowski  

 
 
1 poł. XVII w. - koniec XVII w.
Biogram został opublikowany w 1937 r. w III tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Chrzanowski Kazimierz Wincenty wstąpił do zakonu benedyktynów w opactwie horodyskim pod Pińskiem. Wkrótce po złożeniu ślubów przeniesiony został najpierw do Monte Casino, a potem do opactwa przy bazylice św. Pawła za Murami w Rzymie, gdzie przebywał w l. 1675 i 1678. Po koniec żywota, po wcieleniu opactwa horodyskiego i filii tegoż, opactwa nieświeskiego, do nowo utworzonej kongregacji polsko-benedyktyńskiej, wrócił do Polski. W r. 1678 wydał dzieło pod tytułem: Vita et virtutes servi Dei P. D. Zachariae de Fractis congregationis Casinensis abbatis (Neapoli, 1678); o innym jego dziele pt. Sacra pinacotheca basilicae Casinensis brak bliższych danych.

 

Enc. Org.; Armellini, Bibl. Benedictino-Casinensis, s. 1, 1713, I 112; Ciampi, Bibl.; Estr. XIV 224.

O. Jozafat Ostrowski O. S. B.

 
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
 

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Michał Piotr Boym

ok. 1614 - 1659-08-22
jezuita
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.