INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu
 Maksymilian Leon Cercha     

Maksymilian Leon Cercha  

 
 
1860 - maj 1927
 
Biogram został opublikowany w 1937 r. w III tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Cercha Maksymilian Leon (1860–1927), lekarz, pochodził ze znanej krakowskiej rodziny artystów plastyków. Urodził się w Opatowie, do szkół uczęszczał w Krakowie, a po ukończeniu w r. 1881 gimnazjum św. Anny zapisał się na wydział lekarski U. J. Jako wzorowy uczeń uzyskał w r. 1887 w U. J. dyplom doktora wszech nauk lekarskich, po czym otrzymał zaraz miejsce elewa w klinice ginekologiczno-położniczej, pozostającej pod kierunkiem prof. Madurowicza. Do r. 1893 zajmował tamże stanowisko 2. a potem 1. asystenta. Ogłosił drukiem kilka pomniejszych prac, przeważnie kazuistycznych. Od r. 1894 poświęcił się zawodowej praktyce latem w Krynicy, gdzie też w maju 1927 zmarł jako senior lekarzy krynickich, wielce szanowany dla swych zalet zawodowych i towarzyskich.

 

Arch. U. J. i Dziekanatu Wydz. lek. U. J.

Leon Wachholz

 
 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.