INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu

Tadeusz Byczkowski  

 
 
ok. 1797 - po 1856
 
Biogram został opublikowany w 1937 r. w III tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Byczkowski Tadeusz, malarz. Syn Ignacego, obywatela ziemskiego w powiecie wileńskim, gdzie się urodził. W r. 1818 wstąpił na wydział fizyczny Uniw. Wileńskiego, ucząc się jednocześnie malarstwa pod kierunkiem Rustema. W r. 1828 przeniósł się do Warszawy, gdzie został urzędnikiem nowozałożonego Banku Polskiego. Z czasem wrócił do odziedziczonej po ojcu majętności w pow. wileńskim i poświęcił się gospodarstwu. Żył jeszcze ok. r. 1857. Z jego prac znane są: Portret generała W. P. Woyczyńskiego w litogr. Grünewalda z r. 1837, Widok ruin pałacu Barbary Radziwiłłówny w Wilnie, litogr. według jego rysunku, i Widok Wilna z góry Boufałowej, również w litografii.

 

»Imiona Uczniów Uniw. (Wil.) wpisanych do Album w Roku Szkolnym 1818–9, spisane i ułożone przez Ignacego Onacewicza 1819« (rkp.); Rastawiecki, Słown. mal., III 152; Bieliński, Uniw. Wil., II 745; Kraszewski J. I., Catalogue d’une Collection Iconographique Polonaise, Dresde (1865), 64–5.   

Michał Brensztejn

 
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
 

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Aleksander Piotr Czekanowski

1833-02-12 - 1876-10-30
geolog
 
więcej  

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

 

Mathias Rosen (Rozen)

1804-08-15 - 1865-12-30
bankier
 

Fryderyk Bauman

ok. 1760-70 - 1845
architekt
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.