INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu

Władysław Bujalski  

 
 
1862 - 1934-08-12
Biogram został opublikowany w 1937 r. w III tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Bujalski Władysław (1862–1934), dr med., prezes Wileńsk. T-wa Ginekologicznego. Rodem ze Słonima (z. Grodz.), gimnazjum ukończył w Wilnie, uniwersytet w Warszawie 1889 r. Po studiach u prof. Otta w Petersburgu otrzymał dyplom Wojsk. Akademii Lek. za pracę: O przebiegu w normalnych połogach okresu poporodowego. W polskiej »Ginekologii« umieścił wiele prac z zakresu swej specjalności. Z nad Newy w r. 1896 przybył do Wilna, gdzie praktykował stale. Wspólnie z doktorami: Rymszą, Waszkiewiczem, Pietraszkiewiczem i Kanem prowadził pryw. klinikę ginekologiczno-położniczą, którą w r. 1921 odstąpił jako współwłaściciel tego wzorowego zakładu Uniwersytetowi Wileńskiemu. Odtąd do r. 1929 prowadził szpitalik (o kilku łóżkach) w domu własnym. Zmarł w Wilnie 12 VIII 1934, pochowany na Rossie.

 

»Dziennik Wileński«, art. dra W. Odyńca i inne pisma.

Lucjan Uziębło

 
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
 

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Stanisław Zaczyk

1923-09-26 - 1985-04-06
aktor filmowy
 

Józef Karbowski

1888-10-25 - 1956-05-07
reżyser teatralny
 
więcej  

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

 
 
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.