INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu
 Maciej Bernat      Szymon Szymonowic - Slivb opisanij przes Simona Simonidesa na feście jego mości pana Adama Hieronima Sieniawskiego, Lwów 1593 - w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie - źródło kopii cyfrowej: POLONA.pl - rubrykacja: iPSB.

Maciej Bernat  

 
 
XVI w. - po 1599
 
Biogram został opublikowany w 1935 r. w I tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Bernat Maciej, drukarz, pochodził ze Śląska, z miasteczka Gottesberg. Przed r. 1592 był »in famulitio« u swego krewnego Balcera Hybnera, księgarza we Lwowie. W l. 1593–1599 jest we Lwowie drukarzem, prawdopodobnie na służbie arcybiskupa Solikowskiego. Zachowały się druki B-a z lat 1593, 1598 i 1599. Wzmianki aktów lwowskich o nim urywają się w r. 1600. Jakie były dalsze jego losy, niewiadomo.

 

Jędrzejowska A., Książka polska we Lwowie w XVI w., Lw. 1928, 29–34.

Marja Wojciechowska

 
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
 

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Zygmunt III (Waza)

1566-06-20 - 1632-04-30
król Polski
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.