INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY INTERNETOWY POLSKI SŁOWNIK BIOGRAFICZNY
iPSB
  wyszukiwanie zaawansowane
 
  wyszukiwanie proste
 
Biogram Postaci z tego okresu

Wojciech Borzymowski  

 
 
brak danych - po 1630
Biogram został opublikowany w 1936 r. w II tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
 
 
 

Borzymowski Wojciech, nadworny malarz Zygmunta III i arcybiskupów gnieźn. Ozdobił obrazami komnaty zamku królewskiego w Warszawie, rezydencje biskupów gnieźn. i liczne kościoły w Polsce. Obraz Matki B., malowany dla kościoła w Lidzbarku w pow. brodnickim, uległ zniszczeniu. Z ołtarza, malowanego w r. 1626 dla kaplicy zamkowej w Chęcinach, zachowała się tylko predella: Zwiastowanie, obecnie w kościele w Kozłowie w wojew. kieleckiem. W r. 1630 przebywał B. w Gdańsku, gdzie wykonał portret królewicza Władysława dla arcybpa gnieźn. Stan. Łubieńskiego.

 

Rastawiecki, Słownik mal., III 140; (Witanowski) w »Spraw. K. H. S.«, IX p. CLXXVI; Kopera F., Dzieje malarstwa w Polsce, Kr. 1926, II 208; Makowski B., Sztuka na Pomorzu, Toruń 1932, 119; Brosig A., Materjały do hist. sztuki wielkop., P. 1934, 141.                         

Alfred Brosig

 
 
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 
 
 

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Michał Sędziwój h. Ostoja

1566-02-02 - między 20 V a 12 VIII 1636
alchemik
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Mecenas
 
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.